KishVR
0

وب 3 چیست و چه جایگاهی در متاورس KishVR خواهد داشت؟

وب 3 چیست

تنها چند دهه از اختراع اینترنت می‌گذرد اما در همین مدت‌زمان کوتاه زندگی بسیاری از انسان‌ها به این تکنولوژی گره خورده و جهان بدون اینترنت عملاً غیرقابل تصور شده است.

اولین نسل اینترنت به وب 1 معروف شد و پس از مدتی اینترنت نسل دوم یا وب ۲ به جهانیان معرفی گردید. اما این روزها نگاه تمامی مردم به اینترنت نسل جدید یا وب 3 است که قرار است زندگی انسان‌ها را متحول کند! به همین دلیل قصد داریم تا در ادامه Web3 را به طور کامل بررسی کرده و سپس جایگاه آن‌را در متاورس KishVR خدمت شما عزیزان شرح دهیم.

وب 3 چیست؟

به زودی تمامی مردم جهان می‌توانند از وب 3 بهره‌مند شده و زندگی خود را با استفاده از آن دگرگون کنند! اما برای اینکه توضیح دهیم Web 3 چیست، بهتر است ابتدا در رابطه با اینترنت نسل 1 و 2 اطلاعات کامل‌تری در اختیارتان قرار دهیم.

وب ۱

وب ۱ اولین نسل اینترنت با ارتباط کاملاً یک‌طرفه بود که امکانات بسیار محدودی داشت. به عبارت دیگر معمولاً شرکت‌های بزرگ مسئول تولید محتوا بودند و کاربران فقط می‌توانستند محتوای منتشر شده را مطالعه کنند. همچنین کسی نمی‌توانست نظر خود را در رابطه با محتواهای موجود با دیگران به اشتراک بگذارد و عدم تعامل باعث می‌شد که به‌روزرسانی وب‌سایت‌ها نیز پس از گذشت مدت‌زمان طولانی انجام شود.

وب 2

در حال حاضر کاربران از نسل دوم اینترنت استفاده می‌کنند که توسط شرکت‌های بزرگ ارائه شده و به همین دلیل کاربران تحت کنترل هستند. اما وب 2 فرصتی را برای مردم به وجود آورده تا بتوانند از طریق تولید محتوا با دیگران تعامل داشته باشند، در وب‌سایت‌های مختلف ثبت‌نام کنند، خرید اینترنتی انجام دهند و… بنابراین وب 2 بیشتر روی کاربران متمرکز شده و به همین دلیل با استقبال بی‌نظیری مواجه شده است.

‏وب 3

متاسفانه نسل اول و دوم اینترنت دارای معایب بی‌شماری هستند! برای مثال اینترنت نسل دوم توسط شرکت‌های به‌خصوصی ارائه شده و به همین دلیل این شرکت‌ها می‌توانند به اطلاعات کاربران نظارت کامل داشته باشند. همچنین حکومت‌ها می‌توانند دسترسی به اینترنت را برای مردم محدود کنند، به اطلاعات خصوصی آنها دسترسی پیدا کرده و یا حتی دست به سانسور اطلاعات و از این قبیل کارها بزنند.

اما طبق اطلاعات به دست آمده اینترنت نسل جدید یا Web3 دارای ویژگی‌های زیر می‌باشد:

  • وب ۳ غیرمتمرکز است یعنی کنترل آن در دست شرکت‌ها و دولت‌ها نخواهد بود. با این حساب تمامی مردم می‌توانند از اینترنت همگانی بهره‌مند شده و از سلطه حکومت‌های مختلف خارج شوند.
  • توسعه وب ۳ توسط تمامی افراد جهان صورت می‌گیرد چراکه Web3 متن‌باز یا Open Source است.
  • با توجه به اینکه Web 3 غیرمتمرکز است هیچ سازمان یا دولتی نمی‌تواند به اطلاعات خصوصی کاربران دسترسی پیدا کند. بنابراین حریم خصوصی افراد حفظ می شود.

از دیگر ویژگی‌های Web3 می‌توان به سیستم مالی مجزا، حاکمیت مردم، حضور و فعالیت بدون اجازه از سازمان‌ها یا دولت‌ها و… اشاره نمود. این تعریف بی‌شباهت به تعریف بلاکچین نیست و تکمیل کننده آن است.

وب 3 و متاورس

جایگاه وب 3 در متاورس KishVR

سرمایه‌گذاری روی پروژه وب 3 با هدف بزرگتری انجام می‌گیرد؛ در واقع Web3 در کنار تکنولوژی بلاکچین، ارز دیجیتال، NFT و… اجزای تشکیل‌دهنده متاورس هستند و بنیانگذاران متاورس، Web 3 را توسعه می‌دهند تا بتوانند جهان جدیدی را در اینترنت به وجود آورده و سپس آن‌را با جهان واقعی ترکیب کنند.

شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در رابطه با ارتباط Web3 به متاورس و نحوه سرمایه‌گذاری در این جهان جدید از طریق واتس‌اپ، تلگرام، اینستاگرام، توییتر و… با کارشناسان KishVR در ارتباط باشید. همچنین پیشنهاد می‌دهیم تا حتماً در بازار Rarible فروشگاه ما را دنبال نمایید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.