KishVR
0

NFT چیست و چه جایگاهی در متاورس کیش – KishVR خواهد داشت؟

NFT چیست-min

NFT یا توکن غیرقابل تعویض مفهومی است که باعث دگرگونی و قانون‌مندی جهان متاورس شد. البته این مفهوم برای بسیاری از کاربران قابل درک نیست و حتی بسیاری از افراد آن را به مالکیت آثار هنری در متاورس مرتبط می‌دانند اما ان.اف.تی کاربرد گسترده‌تری دارد. به همین دلیل قصد داریم تا در این مقاله ابتدا مفهوم ان.اف.تی را به صورت بسیار ساده و قابل درک شرح دهیم، ویژگی‌های آن‌را بررسی کنیم و در نهایت به شرح جایگاه ان.اف.تی در متاورس KishVR بپردازیم.

NFT چیست و چه جایگاهی در متاورس KishVR خواهد داشت؟

NFT چیست؟

برای درک بهتر مفهوم NFT بهتر است تا به شرح آن در جهان واقعی بپردازیم. همه ما برای احراز هویت‌مان یا اثبات مالکیت زمین، خانه، ماشین و… از مدارکی مانند شناسنامه و اسناد قانونی استفاده می‌کنیم. به این‌صورت شخص دیگری نمی‌تواند در رابطه با دارایی‌های ما ادعای مالکیت کند چراکه در این‌مواقع می‌توان اسناد مربوطه را ارائه داده و مالکیت خود را به اثبات رساند.

در جهان متاورس نیز به راهکاری نیاز است تا بتوان به این‌وسیله مالکیت دارایی‌های خود را ثابت کرد؛ NFT یا توکن غیرقابل تعویض همان سند مالکیت دارایی‌های دیجیتالی کاربران در متاورس است که با وجود آن دیگران نمی‌توانند دارایی‌های دیجیتالی شما را تصاحب کنند. برای مثال زمانی‌که شما زمینی را در متاورس خریداری می‌کنید با استفاده از ان.اف.تی می‌توانید مالکیت آن را ثابت کنید. همچنین هنرمندان می‌توانند با استفاده از این مفهوم حق مالکیت آثارشان‌را به اثبات رسانده و در صورت تمایل آثار هنری دیجیتالی خود را به علاقه‌مندان بفروشند.

بررسی ویژگی‌های NFT

غیرقابل تعویض: NFT ها برخلاف ارز دیجیتال توکن‌هایی غیرقابل تعویض‌اند؛ در واقع هر ان.اف.تی کاملاً منحصربه‌فرد است و به همین خاطر نمی‌توان آن‌را با یک ان.اف.تی دیگر تعویض کرد. به بیان ساده‌تر ان.اف.تی‌ها با هم برابر نیستند و مثلاً نمی‌توان یک اثر هنری را با یک اثر هنری دیگر تعویض کرد. برخلاف ان.اف.تی، ارز دیجیتال توکنی قابل تعویض است و مثلاً می‌توان یک بیت‌کوین را با یک بیت‌کوین دیگر تعویض کرد چراکه این دو ارزشی برابر دارند.

خرید و فروش: NFT قابلیت انتقال دارد و به همین دلیل می‌توان آن‌را خرید و فروش کرد.

غیرقابل تقسیم: امکان تقسیم ان.اف.تی به واحدهای کوچک‌تر وجود ندارد مثلاً شما نمی‌توانید نصف یک اثر هنری را بخرید.

همچنین کمیاب و با ارزش بودن، یکتایی و اصالت از دیگر ویژگی‌های ان.اف.تی هستند که با این‌وجود احتمال جعل این توکن غیرقابل تعویض به صفر می‌رسد.

جایگاه NFT در متاورس KishVR

بسیاری از هنرمندان دیجیتالی یا دیگر کاربران علاقه‌مند به خرید و فروش NFT هستند اما در رابطه با متاورس اطلاعات کمی دارند و این دو مفهوم را جدا از هم تصور می‌کنند! اما NFT مفهومی وابسته به متاورس یا فراجهان است. بنابراین، اگر متاورس وجود نداشته باشد ان.اف.تی نیز مفهوم و معنایی نخواهد داشت. به همین دلیل توصیه می‌کنیم تا در رابطه با متاورس اطلاعات کامل‌تری به دست آورید و با خرید زمین متاورس و احداث نمایشگاه آثار هنری، سالن کنسرت، کلوپ‎های تفریحی و… علاوه بر سرمایه‌گذاری در این جهان جدید به رشد و پیشرفت آن نیز کمک کنید. برای این‌کار می‌توانید فرم درخواست مشاوره را در سایت KishVR پر کرده یا در واتس‌اپ پیام دهید. به این‌صورت کارشناسان با تجربه KishVR اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیارتان قرار خواهند داد و پس‌ازآن می‌توانید مالک زمین‌هایی در اولین متاورس فارسی‌زبان جهان یعنی KishVR شده و درآمد قابل توجه‌ای را از این طریق به دست آورید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.