KishVR
0

بلاکچین چیست و چه جایگاهی در متاورس KishVR خواهد داشت؟

تصویر پیدا نشد !

زمانی که اولین ارز دیجیتال یعنی بیت‌کوین به مردم جهان معرفی شد مفهوم دیگری به نام بلاکچین نیز در کنار آن قرار گرفت. به همین دلیل بسیاری از افراد تصور کردند این دو مفهوم یک معنی دارند و حتی برخی بلاکچین را یک نوع ارز دیجیتال در نظر گرفتند. در حال حاضر بسیاری از تریدرها با مفهوم Blockchain تا حدودی آشنایی دارند اما این تکنولوژی را کاملاً وابسته به ارزهای دیجیتالی می‌دانند! به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به صورت مفهومی به این سوال که به واقع متاورس چیست بپردازیم و آن را به صورت ساده و با مثالی واقعی و قابل درک برای شما عزیزان شرح دهیم.

بلاکچین چیست؟

معنای تحت‌اللفظی Blockchain زنجیره‌ای از بلوک‌ها می‌شود چراکه Block همان بلوک و Chain به معنای زنجیر است. اما منظور از بلاکچین تکنولوژی ثبت اطلاعات در فضای دیجیتال می‌باشد بنابراین هر تراکنشی که در جهان دیجیتالی یا متاورس انجام شود در بلاکچین ثبت شده و بین تمامی کاربران به اشتراک گذاشته می‌شود. این سیستم دارای قابلیت رمزنگاری است و این قابلیت به همراه امکان توزیع داده‌ها احتمال هک و دستکاری اطلاعات را از بین می‌برد.

برای درک بهتر مفهوم Blockchain بهتر است آن را در جهان واقعی بررسی کنیم. در تمامی جوامع کنترل معاملات و ثبت اسناد به عهده بانک‌ها و سازمان ثبت اسناد است و به این‌صورت از ایجاد هرج‌ومرج جلوگیری می‌شود. در جهان دیجیتالی یا متاورس ثبت اسناد و معاملات به عهده تکنولوژی Blockchain است. بنابراین هرنوع خرید و فروش از جمله خرید و فروش ارز دیجیتال، زمین متاورس، آثار هنری، لباس آواتار، کنسرت مجازی و… با استفاده از این تکنولوژی کنترل می‌شود.

جایگاه بلاکچین در kishvr

مهمترین ویژگی‌های تکنولوژی Blockchain

مهمترین ویژگی تکنولوژی Blockchain غیرمتمرکز بودن آن است. برخلاف بانک‌ها و سازمانهای ثبت اسناد، این تکنولوژی تحت اختیار هیچ دولت یا حکومتی نیست و با این وجود دارای امنیت بسیار بالایی می‌باشد. همچنین تمامی کاربران شبکه می‌توانند رونوشتی از دفترکل توزیع شده یا همان اسناد به ثبت رسیده داشته باشند که این خبر از شفافیت Blockchain و قدرت بالای کاربران می‌دهد.

از دیگر ویژگی‌های این تکنولوژی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • داده‌های Blockchain تغییرناپذیر هستند و به همین دلیل احتمال هک اطلاعات یا تغییر داده‌ها توسط کاربران وجود ندارد.
  • کوچک‌ترین تغییر یا دستکاری داده‌های Blockchain به سرعت ردیابی شده و به همین دلیل این تکنولوژی غیرقابل دستکاری می‌باشد.
  • هیچ دولت یا حکومتی ناظر بر تراکنش‌های انجام شده با استفاده از تکنولوژی Blockchain نیست بنابراین کاربران می‌توانند در کسری از ثانیه تراکنش‌هایی را در سراسر جهان انجام دهند.

ویژگی های blockchain

جایگاه بلاکچین در متاورس KishVR

تصور کنید جهان در حال نابودی باشد اما بانک‌ها مانند قارچ سر از خاک بیرون بیاورند! به نظر شما چنین چیزی امکان‌پذیر است و اصلاً بانک‌ها بدون جهان معنی خواهند داشت؟ در رابطه با تکنولوژی بلاکچین نیز همین مسئله صادق است؛ Blockchain همان بانک در جهان متاورس است و اگر متاورس نیست‌ونابود شود این تکنولوژی نیز دیگر معنایی نخواهد داشت. اگر اطلاعات زیادی در زمینه‌ی متاورس ندارید با خواندن مقاله متاورس چیست و چه تاثیری در آینده جهان دارد؟ اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. بسیاری از افراد به اشتباه بلاکچین را وابسته به ارزهای دیجیتالی می‌دانند اما ارز دیجیتال نیز در جهان دیجیتال یا متاورس معنا و مفهوم دارد. با توجه به این مسئله پیشنهاد می‌کنیم تا تمرکز خود را بیشتر روی سرمایه‌گذاری در متاورس بگذارید تا از نابودی این جهان جدید و دیگر مفاهیم مرتبط مانند Blockchain، ارز دیجیتال، NFT و… جلوگیری کنید.

شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات کامل‌تر در این زمینه از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، واتس‌اپ و… با کارشناسان KishVR در ارتباط باشید یا فرم درخواست مشاوره را پر کرده و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.