KishVR
0

آواتار چیست و چه جایگاهی در متاورس KishVR دارد؟

آواتار چیست و چه جایگاهی در متاورس دارد-min

تغییر نام فیسبوک به متا باعث شده تا در حال حاضر، کمتر کسی نام متاورس را نشنیده باشد اما از طرف دیگر، افراد کمی هم معنای دقیق این کلمه را متوجه شده‌اند. قبل از این‌که به مبحث جذاب آواتار برسیم، بهتر است تا تعریف کوتاهی از متاورس داشته باشیم. ساده‌ترین تعریف از این کلمه، همان تعریفی است که مارک زاکربرگ از آن ارائه داد.

«متاورس یک مجموعه نامحدود از فضاهای مجازی است که شما با حضور غیرفیزیکی در آن، قادر به ملاقات با مردمِ سراسر دنیا خواهید بود.» البته این قاعده شامل ساختمان‌ها و مراکز اداری و تجاری هم می‌شود. با توجه به این تعریف، زمان آن رسیده تا کمی بیشتر با آواتار و جایگاه آن در متاورس  KishVR آشنا شویم.

اما اگر هنوز مفهوم متاورس برای شما جا نیفتاده شما را به خواندن مقاله‌ای با عنوان متاورس چیست و چه تاثیری در آینده جهان دارد دعوت می‌کنیم.

متاورس KishVR را بیشتر بشناسیم!

در سال‌های اخیر چندین متاورس جدید در سراسر دنیا ایجاد شده که هر کدام از آن‌ها قابلیت‌های خاصی را به کاربران خود ارائه می‌دهند. در این میان جای خالی یک متاورس ایرانی به چشم می‌آمد که با راه‌اندازی متاورس KishVR، دیگر نیازی به انتظار بیشتر نیست! KishVR اولین متاورسی محسوب می‌شود که نقطه مبدا آن ایران است و در آن اهدافی همچون ارتقای نام ایران و قدمت و هنر این مرزوبوم، دنبال می‌شود. شما با خرید زمین در این جهان مجازی، قادر به ساخت ساختمان و راه‌اندازی تجارت بین‌المللی خودتان در آن خواهید بود.

آواتار در متاورس چیست؟

تقریبا همه ما با مفهوم عکس پروفایل در شبکه‌های اجتماعی آشنا هستیم و از آن به‌منظور معرفی خودمان در این شبکه‌های مجازی استفاده می‌کنیم. این عکس که با عنوان آواتار نیز شناخته می‌شود، در متاورس تعریف جدیدی پیدا کرده و با فراهم شدن قابلیت‌های نوین‌تر، شما قادر به ساخت یک تصویر سه‌بعدی در متاورس‌های مختلف هستید. در واقع شما با شخصی‌سازی تصاویر سه‌بعدی می‌توانید هویت مجازی خود در این فضاها را بسازید!

شاید شما هم فیلم سینمایی آواتار ساخته جیمز کامرون را در سال 2009 به یاد بیاورید که در آن انسان‌ها دارای آواتارهای منحصربه‌فردی بودند که برای خود هویت مستقلی داشتند و حتی کار به جایی رسید که صاحب احساسات هم شده و دیگر نیازی به کنترل صاحبین خود نداشتند. این‌که تا چه حد این موضوع توهم و تخیل است مهم نیست نکته مهم این است که امروزه با تکنولوژی‌های واقعیت مجازی (VR)،واقعیت افزوده (AR)، هوش مصنوعی (AI) و تجمیع آنها با مفاهیم دیگر که متاورس را پدید می‌آورند ساخت یک آواتار و ایجاد هویت برای آن موضوعی است که دیگر یک خیال نیست و به‌زودی آن را در زندگی خود مشاهده خواهیم کرد.

فیلم سینمایی آواتار-min

جایگاه آواتار در متاورس KishVR

هنگام ورود به یک دنیای جدید که در آن حضور فیزیکی نداریم، اولین نیاز ما یک هویت است که با بکارگیریِ آن بتوانیم از همه قابلیت‌های این دنیا استفاده کنیم. دنیای KishVR هم از این قاعده مستثنی نیست و شما پس از ورود به آن، به یک هویت نیاز خواهید داشت.

آواتار شما در KishVR، به‌نوعی نماینده رسمی شما در این جهان بزرگ محسوب می‌شود و شما در راستای انجام معاملات، از این هویت مجازی استفاده خواهید کرد. بنابراین افراد حاضر در این متاورس، با مشاهده این تصویر 3بعدی، از حضور شما در این فضا آگاه شده و همین مسئله، باعث ایجاد تعاملات گسترده‌تری برای شما خواهد شد. پس اگر هنوز ایده‌ای برای آواتارتان در KishVR ندارید، زمان آن رسیده که دست بکار شوید!

جمع‌بندی

اگر شما هم به‌دنبال یک متاورس بومی برای انجام تعاملات تجاری بین‌المللی خودتان هستید، دیگر نیازی نیست که منتظر بمانید. متاورس KishVR با ایجاد این فضا، به شما اجازه خرید و فروش در ابعاد گسترده‌ای را می‌دهد و شما برای شروع این مسیر، کافیست که چند قدم کوچک بردارید که ساخت آواتار، یکی از این قدم‌های اولیه است. امیدواریم که به‌زودی شاهد حضور شما در این فضای جذاب باشیم!

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.