KishVR
0

دارایی دیجیتال یا Assets چیست؟

دارایی دیجیتال چیست assets

همه ما با مفهوم کلیِ دارایی آشنایی داریم و کمتر زمانی است که با انواع و اقسام آن سروکار نداشته باشیم اما با وجود اضافه‌ شدن تعاریف و زیرشاخه‌های جدید به این مفهوم کلی، امروزه شناخت انواع مختلف دارایی کمی دشوارتر شده است. دارایی دیجیتال یکی  از این زیرشاخه‌های نوین محسوب می‌شود که در حال حاضر، در مقیاس گسترده‌ای توسط مردم مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر شما هم دوست دارید تا کمی بیشتر با دارایی دیجیتال آشنا شوید، ادامه این مطلب را از دست ندهید!

تعریف دارایی

به هر پدیده‌ای که دارای ارزش اقتصادی باشد، دارایی (asset) گفته می‌شود. دارایی‌ها در علم حسابداری به 2 دسته کلی تقسیم می‌شوند که این دسته‌ها عبارتند از:

  • دارایی مشهود
  • دارایی یا حقوق مالی غیرقابل رویت

از جمله دارایی‌هایی که در دسته اول قرار می‌گیرند، می‌توانیم از ملک، پول و سنگ‌های گران‌بها نام ببریم. مواردی همچون مطالبات مالی یا سرقفلی نیز در دسته دوم جای خواهند گرفت.

تعریف دارایی دیجیتال

هر نوع دارایی که بتوان آن را در قالب دیجیتال ذخیره کرد، یک دارایی دیجیتال محسوب می‌شود. حال این دارایی می‌تواند با فرمت عکس، فیلم یا انواع مختلف سند باشد. ارزش این نوع دارایی، برخلاف دارایی‌های مرسوم که ارزش خود را از دولت‌ها و پشتوانه اقتصادی این حکومت‌ها می‌گرفتند، از یک توافق دسته‌جمعی نشات می‌گیرد و شما پس از در اختیار گرفتن مالکیت یک دارایی دیجیتال، قادر به مبادله آن با دیگر اشخاص خواهید بود.

انواع دارایی دیجیتال

به دلیل گستردگی تعریف این نوع دارایی، می‌توان انواع بسیار وسیعی برای آن در نظر گرفت اما در حال حاضر، این دارایی شامل 2 زیردسته اصلی می‌شود که در ادامه از آن‌ها نام می‌بریم:

ارزهای دیجیتال (cryptocurrency)

امروزه کمتر کسی نام بیت کوین (bitcoin) یا اتریوم را نشنیده است و افراد زیادی مشغول به انجام معاملات با استفاده از این رمزارزها هستند. این نوع دارایی‌های دیجیتال در این زیردسته قرار می‌گیرند:

توکن‌های غیرقابل تعویض (nft)

به کالاهای دیجیتال منحصربه‌فردی (آثار هنری یا طراحی‌ها) که مالکیت آن‌ها به یک شخص یا مجموعه واگذار می‌شود، توکن غیرقابل تعویض گفته می‌شود.

از چه راهی دارایی دیجیتال کسب کنیم؟

از راهکارهای مرسومی که می‌توان با استفاده از آن‌ها درآمد دیجیتال کسب کرد، می‌توانیم به ماین کردن و تبادل رمزارزها اشاره کنیم که در انواع بسیار گسترده‌ای، در دسترس شما قرار دارند. جدیدترین راهکار به این منظور نیز، وارد شدن به متاورس است. در این فضا شما با ساخت آواتار و خرید زمین متاورسی و ساخت ساختمان متاورسی در آن، قادر به انجام معاملات بین‌المللی خواهید بود که برای شما یک منبع کسب درآمد دیجیتال محسوب می‌شود. اگر در مورد متاورس اطلاعات کاملی ندارید، پیشنهاد میکنیم مقاله متاورس چیست و چه تاثیری در آینده جهان دارد؟ را مطالعه کنید.

دارایی های دیجیتال در کجا نگهداری می‌شوند؟

برای نگهداری این دارایی، شما به یک کیف پول الکترونیکی نیاز خواهید داشت که با یک سیستم حفاظتی پیچیده، از آن محافظت می‌شود. شما برای دسترسی به این کیف پول، معمولا به یک رمز 16 رقمی نیاز دارید و پس از ورود به این رمز می‌توانید تمام درآمدهای دیجیتال خود را به‌صورت ایمن در این کیف پول ذخیره کنید.

جمع‌بندی

اگر تا به حال از مزایای دارایی‌های دیجیتال بهره نبرده‌اید، باید بدانید که شما با طی کردن یک مسیر نه‌چندان پیچیده، قادر خواهید بود که به درآمد دیجیتال برسید. برای شما روزهای پرسودی را آرزو می‌کنیم!

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.