KishVR
0

رونمایی از ابرشهر نئوم در عربستان

نئوم-متاورس

اقتصاد اکثر کشورهای حوزه خلیج فارس به انرژی‌های تجدیدناپذیر از جمله نفت و گاز وابسته است. اما به نظر می‌رسد که برخی از کشورهای عربی به دنبال راهی برای رهایی از این اقتصاد تک‌قطبی هستند. برای مثال همگی ما اقتصاد عربستان را وابسته به نفت می‌دانیم اما در حال حاضر این کشور در حال ساخت شهری مدرن، یا بهتر بگوییم ابرشهر نئوم است که نفت در آن نقشی ندارد! در ادامه درباره این شهر ۵۰۰ میلیارد دلاری توضیحات کاملی خدمتتان ارائه خواهیم داد.

همه‌چیز درباره ابرشهر نئوم

چند سالی است که آل سعود در سیاست و قوانین داخلی عربستان تغییرات عمده‌ای ایجاد کرده و سعی دارند تا این کشور را به یکی از کشورهای پیشرو و مطرح جهان تبدیل کنند. برای مثال از اقدامات آل سعود می‌توان به دوستی با دولت‌های غربی، احقاق حقوق زنان که تا پیش از این نادیده گرفته می‌شد، استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز و… اشاره کرد.

اما به نظر می‌رسد که عربستان به این‌موارد اکتفا نکرده و قصد دارد تا با احداث ابرشهر نئوم تمامی توجهات را به سمت خود جلب کند.

مشخصات شهر نئوم

شهر هوشمند Neom ترکیبی از کلمه یونانی Neo به معنای جدید و اولین حرف کلمه عربی مستقبل به معنای آینده است که در کنار یکدیگر مفهوم آینده‌ای جدید را تشکیل می‌دهند. این شهر با مساحت 16463 کیلومتر مربع در استان تبوک عربستان ساخته می‌شود و بخشی از کرانه‌ دریای سرخ را نیز دربر می‌گیرد. اگر تصاویر مربوط به استان تبوک را جست‌وجو کنید متوجه خواهید شد که نئوم از دل کویر سر برمی‌دارد و به همین دلیل به حدود 500 میلیارد دلار برای احداث آن نیاز است که بخشی از این مبلغ تامین شده و با توجه به تبلیغات گسترده سعودی‌ها، باقی‌مانده آن نیز به زودی توسط سرمایه‎گذاران خارجی تامین خواهد شد.

وجه تمایز شهر نئوم

در شهر نئوم خبری از انرژی‌های تجدیدناپذیر مانند نفت و گاز نخواهد بود. بنابراین در این شهر انرژی‌های تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی و باد جایگزین نفت و گاز می‌شوند، مردم با خودروی برقی در شهر تردد می‌کنند و در جامعه‌ای خودمختار و مستقل از عربستان به زندگی خواهند پرداخت. اما مهم‌ترین وجه تمایز نئوم هوشمند بودن آن است؛ در واقع ربات‌ها نقش بسیار مهمی در زندگی شهروندان نئوم خواهند داشت و به همین دلیل این ابرشهر انسان‌ها را چند قدم به زندگی در جهان دیجیتالی یا متاورس نزدیک‌تر می‌کند.

جاذبه‌های توریستی شهر نئوم

در نئوم ابرهای مصنوعی مسئول بارش باران هستند تا این شهر از فضای سبز محروم نماند؛ اما فضای سبزی پر از دایناسورهای رباتیک! همین کافی است تا سیل گردشگران به سمت نئوم سرازیر شود اما شگفتی‌های نئوم به همین‌جا ختم نمی‌شود و تاکسی‌های پرنده، شن‌های درخشان دریا، ماه مصنوعی بزرگی که در شب شهر را روشن می‌کند و… از دیگر جاذبه‌های توریستی نئوم هستند.

تاثیر ابرشهر نئوم بر جهان

عربستان با تاسیس ابرشهر نئوم اقتصاد خود را از وابستگی به نفت نجات می‌دهد و تاثیر بسیار مثبتی در آینده مردم کشورش خواهد گذاشت. البته تاسیس این شهر هوشمند تنها به نفع عربستان نیست چراکه تاسیس نئوم به رشد متاورس کمک می‌کند و رشد متاورس باعث تغییر زندگی تمامی مردم جهان می‎شود. اما نمی‌توان دست روی دست گذاشت و فقط نظاره‌گر پیشرفت عربستان یا کشورهای اروپایی و آمریکایی شد. اگر در مورد متاورس اطلاعات کاملی ندارید، پیشنهاد میکنم مقاله متاورس چیست و چه تاثیری در آینده جهان دارد؟ را مطالعه کنید. در واقع ما ایرانیان می‌توانیم با سرمایه‌گذاری روی متاورس ایرانی KishVR به رشد آن کمک کنیم و علاوه بر سود مالی تاثیر مثبتی در پیشرفت ایران عزیز داشته باشیم. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم تا حتماً با کارشناسان KishVR تماس بگیرید و پس از کسب اطلاعات کامل، در این پروژه بی‌نظیر سرمایه‌گذاری نمایید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.