KishVR
0

آموزش حذف بکگراند عکس در فتوشاپ با محمد و شکوفه

تصویر پیدا نشد !

حذف بکگراند عکس در فتوشاپ کاری است که بیشتر طراحان به آن نیاز پیدا می‌کنند. جدا كردن عکس از پس زمينه با فتوشاپ کار سختی نیست و روش‌های مختلفی برای آن وجود دارد. در این مقاله می‌خواهیم در مورد آموزش تغییر پس زمینه عکس در فتوشاپ cs5 صحبت کنیم؛ پس اگر به دنبال چنین چیزی هستید، این مقاله برای شما نوشته شده است. با ما همراه باشید.

در صورتی که زمان کافی دارید، خواندن مقاله‌ای با عنوان آموزش فتوشاپ در اولین آموزشگاه‌های متاورسی ایران را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

دلایل حذف بک گراند عکس در فتوشاپ

تغییر بک گراند عکس در فتوشاپ ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. مثلا شاید بخواهید یک لوگو در تصویر قرار دهید یا اینکه دو عکس را با هم ادغام کرده و یک پس زمینه یکسان اضافه کنید. حتی در برخی از موارد ممکن است عکس و بکگراند هیچ تناسبی با هم نداشته باشند و نیاز به حذف کردن پس‌زمینه باشد.

ابزارهای مختلف حذف بکگراند عکس در فتوشاپ

برای حذف بکگراند عکس در فتوشاپ ابزارهای مختلفی وجود دارند که در ادامه در مورد هرکدام توضیح می‌دهیم.

ابزار Magic Eraser Tool

یکی از محبوب‌ترین ابزارها برای تغییر پشت زمینه عکس در فتوشاپ استفاده از Magic Eraser است که با استفاده از آن می‌توانید بک گراند هر تصویر را به‌سادگی و تنها با یک کلیک از بین ببرید . البته در برخی از موارد برای انتخاب کل ناحیه نیاز است چندبار کلیک کنید.

ابزار Background Eraser Tool 

Background Eraser Tool به طور خاص برای قسمت پس زمینه تصویر ساخته شده و برای استفاده از آن فقط کافی است روی پس زمینه کلیک و آن را حذف کنید.

ابزار Magic Wand Tool 

با Magic Wand Tool می‌توانید قسمت‌های مختلف تصویر را برای حذف انتخاب کنید. برای حذف بکگراند عکس در فتوشاپ با این ابزار، باید پس زمینه را انتخاب و سپس آن را با دکمه delete صفحه‌کلید حذف کنید.

ابزار Pen Tool 

اکثر افرادی که حرفه‌ای هستند، برای تغییر پس زمینه عکس در فتوشاپ از Pen Tool استفاده می‌کنند. با این ابزار می‌توانید دورتادور تصویر را انتخاب کرده و آن را  delete کنید.

تغییر رنگ پس زمینه در فتوشاپ

برای تغییر دادن رنگ پس زمینه در فتوشاپ می‌توانید وقتی که یک سند باز است، ابزار  Paint Bucket (سطل رنگ) در نوار ابزار را بردارید. سپس از قسمت Color Picker، رنگی را که مدنظر دارید، انتخاب و بر روی پس زمینه کلیک کنید تا تغییر رنگ اعمال شود.

یک روش سریع‌تر برای اینجام این کار این است که بر روی بکگراند راست کلیک کنید و با انتخاب گزینه Select Custom color رنگ پس زمینه را تغییر دهید.

سخن پایانی

در برخی از موارد ممکن است سوژه عکس با پس زمینه آن نامرتبط باشد؛ بنابراین باید تصویر خود را با بکگراند مناسب طراحی کنید. حذف بکگراند عکس در فتوشاپ کار سختی نیست و فقط کافی است از بین روش‌های گفته‌شده، راحت‌ترین گزینه را برای خود بردارید. ابزارهای مختلفی برای پاک کردن یا تغییر رنگ پس‌زمینه در فتوشاپ وجود دارند که با آن‌ها به راحتی می‌توانید تغییرات موردنظر خود را ایجاد کنید.

یادگیری فتوشاپ ممکن است برای برخی از افراد کمی سخت و گیج‌کننده باشد، این در حالی است که شما می‌توانید با آموزش‌های حرفه‌ای محمد و شکوفه تمامی خدمات فتوشاپ را به ساده‌ترین شکل ممکن ازطریق کسب و کار محمد و شکوفه یاد بگیرید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.