KishVR
0

حضور برند نایک در متاورس

حضور برند نایکی در متاورس

بسیاری از شرکت‌های بزرگ از جمله کمپانی نایک در فضای مجازی جدید ایجاد شده به نام متاورس حضور پیدا کرده‌اند. متاورس مدتی است که نام خود را به عنوان ابزاری برای تعیین آینده اینترنت در دنیا مطرح کرده است. این مقاله به بررسی حضور نایک در متاورس می‌پردازد. اگر در مورد متاورس اطلاعات کاملی ندارید، پیشنهاد میکنم مقاله متاورس چیست و چه تاثیری در آینده جهان دارد؟ را مطالعه کنید.

متاورس چیست

متاورس در واقع آینده اینترنت محسوب می‌شود. به همین دلیل است که نایک نیز مانند بسیاری از کمپانی‌ها و برندهای معروف تصمیم به حضور در این محیط‌ مجازی سه‌بعدی گرفته است. در واقع متاورس فضایی است که از مجموعه‌ای از محیط‌های مجازی به صورت پایدار و در عین حال غیرمتمرکز تشکیل شده است. دسترسی به این فضا از روش‌های مختلفی مانند گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های شخصی، هدست‌های واقعیت مجازی و کنسول‌های بازی امکان‌پذیر است. با این مطالب شما به پاسخ این سوال خود که متاورس چیست، تا حدی دست پیدا کرده‌اید.

کمپانی نایک به عنوان یکی از دو غول عرصه تولید کفش‌ و لباس‌های ورزشی، مدتی است که حضور خود را در متاورس تثبیت کرده است. در عین حال فضای مجازی این شرکت به نام نایک لند نیز از زمان پیوستن به متاورس، بسیار پربازدید شده است.

فروشگاه متاورس، ابزاری برای هموار شدن مسیر آینده نایک

متاورس بستری برای تبدیل رویاها به واقعیت فراهم می‌کند، چه برای افرادی که ماجراجویی یا ارتباط را در دنیای مجازی پیدا می‌کنند و چه برای برندهایی که به دنبال کشف مرزهای بعدی تعامل با مشتری هستند. شرکت نایک نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ چراکه برنامه‌های کاربردی متاورس می‌تواند شامل تعاملات خدمات مشتری مبتنی بر آواتار، خرید واقعیت افزوده، تجربیات تجارت سه بعدی و موارد دیگر باشد. موفقیت اولیه نایک لند پس از حضور در متاورس باعث شده است بسیاری از تحلیلگران و بازاریابان درباره استفاده از متاورس تحقیق کنند.

متاورس ایرانی

شرکت متاورس کیش وی ار به عنوان نخستین شرکت متاورس ایرانی در زمینه کمک به کسب و کارهای مختلف برای بیشتر دیده شدن آن‌ها فعالیت می‌کند. این شرکت به عنوان متاورس ایرانی، همچنین از کسب و کارهایی که می‌خواهند به تازگی کار خود را شروع کنند، بر اساس شرایط موجود در فضای متاورس حمایت می‌کند. این شرکت که با نام رسمی Kishvr فعالیت می‌کند، توسط مهندسین ایرانی و قطری تاسیس شده و هدف اصلی آن معرفی قدمت، اصالت و هنر ایران به کشورهای دیگر است.

فعالیت نایک در متاورس از طریق Roblox

نایک و سایر برندهای نوآور به دلیل پتانسیل ثابت شده آن برای دستیابی به نسل جدیدی از مصرف‌کنندگان، توجه خود را به متاورس معطوف کرده‌اند. به طوری که در کمتر از شش ماه نزدیک به 7 میلیون نفر از فروشگاه متاورس Nikeland بازدید کرده‌اند. موفقیت اولیه فروشگاه راه را برای سایر برندها به منظور ورود به دنیای متاورس باز می‌کند.

در واقع نایک یک فروشگاه مجازی بر روی Roblox ایجاد کرده است، پلتفرمی که کاربران را قادر می‌سازد تا دنیاها و بازی‌های خود را بسازند و به‌عنوان آواتارهای سفارشی‌شده به صورت دیجیتالی در آنها زندگی کنند. در حالی که بسیاری از برندها منتظر اثبات مفهوم متاورس بودند، نایک شجاعانه وارد دنیای متاورس شد و نایک لند را ساخت، جایی که مصرف‌کنندگان می‌توانند محصولات مجازی را امتحان و خریداری کنند، با یکدیگر تعامل داشته باشند و بازی‌های مختلفی را نیز انجام دهند.

کلام آخر

موفقیت اولیه نایک در این زمینه نشانه واضحی است که متاورس می‌تواند چیزی بیش از یک زمین بازی مجازی باشد. همچنین فضایی است که در آن برندها می‌توانند نسبت به تقویت هویت برند خود اقدام کنند، به تعاملات دیجیتالی خود ارزش دهند و دسترسی به محصولات مجازی خود را فراهم کنند تا باعث رشد درآمد آن‌ها شود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.