KishVR
0

آیا تاسیس یک متاورس نیاز به مجوز دارد؟

تصویر پیدا نشد !

پیشرفت بسیار زیاد متاورس در سال‌های اخیر باعث شده تا بسیاری از سرمایه‌گذاران تصمیم به تاسیس یک متاورس برای کسب درآمد از این فضا بگیرند. اما با توجه به اینکه متاورس جهانی جدید است و هنوز ابهامات بسیار زیادی در رابطه با آن وجود دارد برخی از افراد تصور می‌کنند که برای تاسیس یک متاورس احتیاج به اخذ مجوز از نهادها و سازمان‌های به‌خصوصی وجود دارد! به همین دلیل تصمیم داریم تا در در این مقاله در رابطه با مجوز متاورس KishVR اطلاعات کامل‌تری در اختیارتان قرار دهیم و امنیت آن را بررسی کنیم.

بررسی مجوز متاورس KishVR

بسیاری از عزیزان در رابطه با مجوز متاورس KishVR سوالاتی را مطرح می‌کنند چراکه در جهان واقعی برای تاسیس یک شرکت یا شروع یک کسب‌وکار به اخذ مجوز از نهادهای مربوطه نیاز است. اما در جهان دیجیتالی یا همان متاورس مجوز هیچ معنا و مفهومی ندارد چراکه ذات متاورس کاملاً متفاوت از جهان واقعی است و این جهان دیجیتالی با استفاده از تکنولوژی بلاکچین کنترل می‌شود. در واقع برای تاسیس یک متاورس کافی است تا قرارداد هوشمندی بر بستر بلاکچین شکل بگیرد و با وجود این تکنولوژی و وب ۳ تمامی تعاملات مالی کاربران روشن و شفاف خواهد بود.

مهمترین ویژگی متاورس و اجزای تشکیل‌دهنده آن یعنی تکنولوژی بلاکچین، ارز دیجیتال، وب ۳ و… غیرمتمرکز بودن می‌باشد که به معنای عدم وابستگی متاورس به حکومت‌ها و دولت‌ها است. در واقع متاورس آرمان‌شهری است که در آن دولت‌ها هیچ قدرتی ندارند و قدرت واقعی در دست کاربران است. بنابراین بسیار بی‌معنی است که بخواهیم برای این جهان غیرمتمرکز سازوکار قانونی تعریف کنیم.

آیا بلاکچین مجوز متاورس KishVR است؟

به نظر شما چطور می‌توان بدون مشاهده مجوز متاورس KishVR به این متاورس اعتماد کرد؟ برای پاسخ به این پرسش می‌توان تاسیس متاورس در کشورهای آمریکایی و اروپایی را مورد بررسی قرار داد. در واقع در هیچ کجای جهان برای تاسیس متاورس نیازی به اخذ مجوز نمی‌باشد و کاربران می‌توانند با استفاده از تکنولوژی بلاکچین تمامی وقایع و تراکنش‌های انجام گرفته در متاورس را مشاهده کنند.

تکنولوژی بلاکچین مسئول ثبت اطلاعات در متاورس است که این اطلاعات بین تمامی کاربران اشتراک‌گذاری می‌شوند. بنابراین این تکنولوژی باعث ایجاد شفافیت اقتصادی و سیاسی در فضای متاورس شده و به این‌صورت کاربران می‌توانند از تمامی وقایع مطلع شده و نگران هک یا دستکاری اطلاعات موجود نباشند.

اما در پاسخ به این پرسش که «آیا بلاکچین مجوز متاورس است؟» باید گفت که بلاکچین مانند نهاد یا سازمانی است که در دنیای واقعی مسئولیت اعطای مجوز و ثبت اسناد را به عهده دارد. البته همانطورکه گفته شد در این فضا اصلاً نیازی به اخذ مجوز وجود ندارد و پس از آنکه کاربران معاملات خود را انجام دادند به آن‌ها سندی به نام ان.اف.تی تعلق می‌گیرد که در کیف پول رمزنگاری شده‌شان ذخیره می‌شود و این سند نیز قابل دستکاری نمی‌باشد.

نتیجه‌گیری

با توجه به توضیحاتی که در این مقاله ارائه شد می‌توان اینطور نتیجه‌گیری کرد که برای تاسیس یک متاورس نیازی به اخذ مجوز از هیچ نهاد، سازمان یا شرکت به‌خصوصی وجود ندارد. بنابراین افرادی که روی این مسئله اصرار می‌کنند اطلاعات کاملی در رابطه با جهان متاورس ندارند!

در انتها پیشنهاد می‌کنیم تا برای کسب اطلاعات کامل‌تر در رابطه با نحوه سرمایه‌گذاری در متاورس، از طریق شبکه‌های اجتماعی از جمله تلگرام، اینستاگرام، واتس‌اپ، توییتر و… با کارشناسان KishVR در ارتباط باشید یا با شماره‌های مربوطه تماس بگیرید. از همراهی شما سپاس‌گزاریم.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.