KishVR
0

آیا متاورس سیاره‌ای شگفت‌انگیز است مخلوق دست بشر؟

تصویر پیدا نشد !

بسیاری از انسان‌ها آرزوی زندگی در آرمان‌شهری را دارند که درآن خبری از فقر، جنگ، ظلم، درد، رنج، ناتوانی، کینه، نفرت و… نباشد. شاید دلیل علاقه‌مندی بسیاری از انسان‌ها به نظریه تناسخ و جهان‌های موازی همین مسئله باشد! تصور اینکه جهانی به موازات جهان واقعی وجود دارد که درآن منِ نوعی زندگی بهتری را تجربه می‌کند یا اینکه روح انسان پس از مرگ تناسخ پیدا کرده و در حیات تازه‌اش زندگی بهتری در انتظار اوست، برای بسیاری از ما امیدبخش است. اما این نظریات هنوز اثبات نشده‌اند و نمی‌توان آنها را رد یا تایید کرد. همچنین نمی‌توان دست‌ روی دست گذاشت و منتظر تحقق این آرزو شد! اینجاست که مفهومی به نام متاورس معنا پیدا کرده و توجهات را به سمت خود جلب می‌کند.

متاورس، آرمان‌شهری دیجیتالی!

متاورس، آرمان‌شهری دیجیتالی!

پیشرفت علم و تکنولوژی در سال‌های اخیر باعث شده تا انسان‌ها بتوانند آرمان‌شهر رویایی خود را در بستر اینترنت خلق کنند! متاورس جهان کوچکی که تنها چند سال از عمر آن می‌گذرد زندگی بسیاری از انسان‌ها را دستخوش تغییر کرده و در آینده زندگی بدون آن عملاً غیرممکن می‌شود.

خلق این جهان دیجیتالی باعث شده تا ایده‌هایی برای خلق انسان فرازمینی در ذهن برخی از نوابغ یا افراد بلندپرواز شدت بگیرد. سال‌های‌سال است که انسان‌ها آرزوی رهایی از درد و رنج را دارند و شاید سینمای مارول با قهرمانان خارق‌العاده‌اش مصداقی از این آرزو باشد. همین آرزوی بزرگ باعث شد تا بزرگترین جنایات بشر در تاریخ شکل گیرد؛ هیتلر یا بزرگترین دیکتاتور تاریخ، آرزوی خلق آرمان‌شهری را داشت که در آن اَبَرانسانانی از نژاد آریایی جامعه را به سمت کمال مطلق هدایت کنند و همین آرزو باعث ثبت فجایع بزرگی مانند هولوکاست در دل تاریخ شد! اما در عصر جدید انسان‌ها نه به منجی نیاز دارند، نه دیکتاتوری مانند هیتلر و نه به قهرمانان پوشالی فیلم‌ها و داستان‌ها. عصر حاضر زمان تحقق رویای بزرگ انسان‌ها در بستر اینترنت است و اگر ایده Metaverse یا فراجهان به صورت کامل عملی شود به انسان‌ها قدرتی می‌بخشد که می‌توانند درهایی را در ذهن خود و جهان واقعی بگشایند که پیش‌ازاین از وجود آن‌ها بی‌اطلاع بودند.

متاورس سیاره‌ای شگفت‌انگیز در دل زمین

متاورس سیاره‌ای شگفت‌انگیز در دل زمین

نظرات در رابطه با Metaverse زیاد است: عده‌ای از آن به‌عنوان جهانی موازی یا جهانی جدید، فرای جهان واقعی یاد می‌کنند. برخی از بنیانگذاران Metaverse آن‌را سیاره‌ای دیجیتالی در دل زمین می‌دانند اما من می‌خواهم پارا فراتر بگذارم و متاورس را کهکشانی بی‌انتها بدانم که بی‌شک روزی قلمرو تمام‌وکمال انسان‌ها خواهد شد!

انسان، حیوان ناطقی که خدا پس از آفرینشش به خود آفرین گفت، به مقامی رسیده که قادر به خلق جهانی جدید است! در گذشته ما انسان‌ها جست‌وجوگر بودیم و علاقه داشتیم جهان‌های جدید را کشف کنیم. همین علاقه باعث کشف تمام خشکی‌های زمین شد اما این برای ما کافی نبود و پس‌ازآن روی ماه فرود آمدیم و رویای ورود به کهکشان‌های جدید را در سر پروراندیم. اگر تاریخ انسان را از روز خلقت تا اکنون بررسی کنیم با ناممکن‌هایی روبه‌رو می‌شویم که امروزه ممکن شده‌اند. انسان 2000 سال پیش حتی تصور نمی‌کرد که روزی بتواند پرواز کند اما برای نوادگان او پرواز مسئله‌ای کاملاً عادی است؛ بنابراین، بررسی تاریخ به ما می‌گوید که ناممکنی برای انسان وجود ندارد. ما کسانی هستیم که جهان جدیدی را خلق و پایه‌گذاری کرده‌ایم و ممکن است تا چند سال دیگر بتوانیم ابرانسان یا موجودات فرازمینی را خلق کرده و به کمک آن‌ها وارد کهکشان‌های جدید شویم. ممکن است بسیاری از هم‌نوعانمان به‌ این آرزوها بخندند و آن‌ها را غیرممکن بدانند، همانطور که بسیاری از مردم عادی در طول تاریخ نوابغ را دیوانه خطاب کردند و افرادی مانند برادران رایت را به تمسخر گرفتند. اما تاریخ ثابت کرده که نسل بشر توسط همین دیوانگان نجات پیدا می‌کنند…

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این مقاله با کارشناسان فارسی‌زبان KishVR در ارتباط باشید.

جهت برقراری ارتباط از طریق تماس، چت واتس‌اپ و یا پر کردن فرم درخواست مشاوره اقدام نمایید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.