KishVR
0

آموزش روتوش حرفه ‌ای چهره و پوست صورت در فتوشاپ

تصویر پیدا نشد !

عکس‌های پرتره از جمله عکس‌هایی هستند که اگر روتوش نشوند به‌خوبی زیبایی خود را نشان نمی‌دهند. در عکس‌های پرتره معمولاً نواقصی مانند جای جوش و آسیب‌های پوستی، موهای پراکنده و به طور کلی جزئیاتی وجود دارد که مطلوب نیستند. نرم افزار فتوشاپ در اینجا می‌تواند به شما کمک زیادی بکند. شما می‌توانید با آموزش روتوش حرفه ‌ای چهره و پوست صورت در فتوشاپ عکس‌های پرتره خود را به بهترین حالت ممکن تبدیل کنید. اگر به این کار علاقه دارید توصیه می‌کنیم تا پایان در کنار ما بمانید.

از ابزارها کمک بگیرید.

یکی از مراحل ابتدایی آموزش صفر تا صد روتوش چهره در فتوشاپ، روتوش پوست است. به این منظور ابتدا عکس مورد نظر خود را وارد فضای فتوشاپ کنید. سپس باید یک کپی از عکستان ایجاد کنید. در پنل سمت راست شاهد قسمتی تحت عنوان background layer هستید. برای کپی گرفتن از عکس باید هم‌زمان کلید alt را گرفته و روی قسمت مذکور کلیک کنید و آن را به سمت آیکون new layer بکشید. حال روی لایه ایجاد شده در پنل سمت راست کلیک راست کنید نام آن را به spot healing تغییر دهید. تغییراتی که می‌خواهید روی پوست اعمال کنید باید در این لایه انجام شود. در مرحله بعدی از نوار ابزار پنل سمت چپ، ابزار spot healing brush را انتخاب نمایید. پس از انتخاب این ابزار در منوی بالای برنامه به آیکون type دقت کنید که حتماً روی گزینه content aware باشد. پس از انتخاب این ابزار روی لکه‌های پوستی کلیک کنید تا به صورت هوشمندانه توسط خود نرم افزار با قسمت‌های سالم بافت پوست جایگزین شود.

به سراغ فیلترها بروید.

یکی دیگر از راه‌هایی که در آموزش روتوش حرفه ای صورت با فتوشاپ به شما توصیه می‌شود استفاده از فیلترها است. برای این کار همانند روش قبل ابتدا از لایه اصلی یک کپی بگیرید. سپس از فیلتر high pass استفاده کنید. این فیلتر به خوبی می‌تواند لبه‌های موجود در تصویر را برجسته نشان دهد. در واقع ما می‌خواهیم با کمک این فیلتر کاری کنیم تا تمام جزئیات موجود در تصویر به غیر از لبه‌ها را صاف نشان دهیم. عکس خروجی از این روش تا حدودی مصنوعی است اما افرادی وجود دارند که این مدل عکس‌ها را می‌پسندند. برای روتوش پوست و چهره بهتر است که از روش قبلی کمک بگیرید تا نتیجه بهتری دریافت کنید.

چرا یادگیری آموزش روتوش چهره در فتوشاپ ضروری است؟

دنیای فتوشاپ دنیای بسیار وسیعی است که در عصر دیجیتال امروزی در زمینه‌های مختلفی به کمک افراد آمده است. یادگیری این حرفه به شما کمک می‌کند بتوانید در زمینه‌های مختلف شغلی اقدام به فعالیت و البته کسب درآمد کنید. آموزش روتوش عکس پرسنلی در فتوشاپ از جمله شاخه‌های آموزشی است که در این مسیر از آن بهره می‌برید و به خوبی می‌توانید از آن درآمدزایی کنید. هر چقدر که توانایی و مهارت شما در روتوش چهره با کمک نرم افزار فتوشاپ بیشتر باشد طبیعتاً می‌توانید عکس‌های پرتره زیباتر، حرفه‌ای‌تر و البته خلاقانه‌تری داشته باشید. به طور کلی می‌توان گفت که فتوشاپ از قابلیت‌های بسیار زیادی برخوردار است و در زمینه‌های بسیار متنوع و گسترده‌ای به کار گرفته می‌شود.

کلام آخر

ممنون که با آموزش روتوش حرفه‌‌ای چهره و پوست صورت در فتوشاپ با محمد و شکوفه همراه بودید. شما می‌توانید با کمک روش‌های گفته شده در زمینه روتوش عکس‌های آتلیه‌ای، عکس پرسنلی، لباس‌ها و… به مهارت برسید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.