KishVR
0

وایت پیپر دیسنترالند ترجمه تخصصی به زبان فارسی (نسخه پولی)

وایت پیپر فارسی دیسنترالند

      دسنترالند یک پلتفرم واقعیت مجازی قدرت‌گرفته از زنجیره بلوکی اتریوم است که کاربران آن قادر به تولید، تجربه و پولی کردن محتوا و کاربردها هستند. در این پلتفرم زمین  همواره در مالکیت جامعه است و این امر باعث می‌شود روی آثار و موارد تولید شده کنترل کامل داشته باشد. کاربران مدعی مالکیت زمین مجازی در یک دفتر معین  مبتنی بر زنجیره بلوکی متشکل از بسته‌ها هستند. مالکان زمین، محتوایی را که در زمین‌شان منتشر می‌شود کنترل می‌کنند و محدوده زمین‌ها با یک مجموعه مختصات دکارتی (x و y) مشخص می‌شود. محتوا می‌تواند در طیفی از صحنه‌های سه بعدی ایستا تا سامانه‌های تعاملی نظیر بازی‌ها را در برگیرد.

     زمین یک دارایی دیجیتال غیر قابل معاوضه، غیرقابل انتقال و کمیاب است که در یک قرارداد هوشمند اتریوم ذخیره می‌شود و با استفاده از یک توکن ERC20 به نام MANA قابل خریداری و دست‌یابی است. همچنین می‌توان از MANA برای خرید کالاها و خدمات دیجیتال در محیط مجازی استفاده کرد.

     مردم امروزه زمان بسیار بییشتری را برای فراغت و کار در دنیاهای مجازی سپری می‌کنند. این گذران زمان عمدتاً با استفاده از واسط‌های دوبعدی مانند وب و تلفن‌های همراه انجام می‌شود. این درحالی است که دنیای سه بعدی، گذرا یک مولفه فراگیر و مجاورت به به دیگر محتواها می‌افزاید این ویژگی‌ها منجر به ایجاد خوشه‌های فیزیکی جوامع می‌شود.

     پلتفرم دسنترالند برخلاف دیگر دنیاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، توسط یک سازمان مرکزی کنترل نمی‌شود و هیچ عامل و نماینده خاصی وجود ندارد که به تنهایی قادر به تغییر قوانین نرم‌افزار، محتواهای زمین و اقتصاد ارز باشد یامانع از دسترسی سایر افراد به این دنیای مجازی شود.

          در این نوشتار در خصوص زیرساخت‌های فلسفی، اساس و بنیاد فنی و سازوکارهای اقتصادی پلتفرم دسنترالند مطالبی ارائه شده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.