KishVR
0

بیت کوین پرچمدار ارزهای دیجیتال

یکی از برترین روش‌های سرمایه‌گذاری که در یک دهه اخیر توانست طرفداران بی‌شماری به خود جذب کند، معاملات ارزهای دیجیتال است. بازار رمزارزها در تمام دنیا توانست خیلی سریع رشد کند و افراد زیادی در جوامع مختلف در تجربه‌های اول توانستند سود خوبی به دست آورند. قطعا شما نیز می‌دانید که پادشاه ارزهای دیجیتال بیت کوین است و دامنه نوسان آن اولین عامل برای نوسان سایر کوین‌ها می‌باشد. در سال‌های اخیر اخبار وسیعی در این زمینه در سراسر دنیا منتشر شد و هم‌اکنون نیز بیتکوین به عنوان یکی از محبوب‌ترین ارزها و روش‌های سرمایه‌گذاری بلند مدت شناخته شده است. در این مطلب با بیت کوین بیشتر آشنا خواهید شد.

قیمت بیت کوین

تاریخچه بیت کوین

آیا تا به امروز برای شما هم این سوال به وجود آمده که سازنده‌ بیت کوین کیست و تاریخچه ورود بیت کوین به ایران چه زمانی است؟ بیت کوین به عنوان اولین و ارزشمندترین رمزارز جهان از تولد تا به امروز سال‌های پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است. تاریخچه بیت کوین از سال 2008 تا به امروز فصل تازه‌ای از زندگی مالی بشر را ورق زده است. در واقع شاید هنگام متولد شدن سر و صدای بلندی برپا نکرد اما مسیری که این رمز ارز از سال 2008 تا به امروز گذرانده، در نوع خود کم نظیر بوده است.

بیت کوین در اواخر سال 2008 متولد شد. در سال 2008 بحران‌های مالی بسیاری زیادی وجود داشت که احتمالا اخبار این اتفاقات را تا به امروز بارها و بارها مطالعه کردید. در همین دوران شخص ناشناسی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو یک مقاله درباره پول الکترونیکی جدیدی منتشر کرد و آن را برای اکثریت متخصصین علم رمزنگاری ارسال نمود. ساتوشی ناکاموتو در این مقاله (وایت پیپر) درباره بیت کوین و نحوه کار دقیق آن اطلاعاتی را شرح داده بود.

ساتوشی-ناکاموتو

سازنده‌ بیت کوین، هویتی مجهول اما جذاب

پس از گذشت تنها چندین ماه، یعنی در اوایل سال 2009 شبکه بیت کوین کار خودش را به صورت رسمی آغاز نمود. ساتوشی ناکاموتو در سال‌های ابتدایی تولد بیت کوین در پروژه حضور داشت و تمامی نواقصی که توسعه‌دهندگان می‌دادند را به سرعت رفع می‌کرد. در سال 2010 به طور کلی ساتوشی ناکاموتو غیب شد و کسی هم از او خبر نداشت.

تا به امروز 10 سال از تولد این ارز می‌گذرد اما همچنان هویت ساتوشی ناکاموتو مشخص نشده است. در واقع، سازنده‌ی بیت کوین هویتی مجهول اما جذاب دارد. بسیاری معتقدند ساتوشی ناکاموتیو، یک فرد یا گروه برنامه‌نویس بودند که احتمالا یک سازمان مخفی دولتی هستند. این فرضیات در حالیست که هنوز ثابت نشده‌اند. ساتوشی ناکوموتو نام ایمیلی بود که وایت پیپر از طریق آن برای کارشناسان ارسال شده بود و از نام آن می‌شد تشخیص داد که ساتوشی هویت ژاپنی دارد، اما وایت پیپری به زبان انگلیسی آن هم بدون هیچ غلطی و به صورت کامل حتی حقیقی بودن نام این شخص یا نهاد مجهول‌الهویه را هم زیر سوال برد. برخی معتقد هستند که ساتوشی ناکوموتو یک فرد نیست و مجموعه‌ای از کمپانی‌های بزرگ دنیا به نام‌های سامسونگ، توشیبا، ناکاماچی و موتورولا خالق بیت کوین هستند؛ دلیل این ادعا هم مخفف نام این کمپانی‌ها است؛ به این صورت که سامسونگ و توشیبا تشکیل دهنده‌ی واژه‌ی ساتوشی و ناکاماچی و موتورولا واژه‌ی ناکاموتو را تشکیل می‌دهند.

احتمال ساتوشی بودن کریگ رایت

کریگ رایت نام کارآفرین مشهور استرالیایی است که مدعی شده بود ساتوشی است. رایت در مصاحبه‌هایی که انجام داد نتوانست ادعای خود را ثابت کند اما اعلام کرد که به زودی با دلایل محکم‌تری برای اثبات ادعای خود بازخواهد گشت؛ اما هیچگاه این اتفاق نیوفتاد و از کریگ رایت نیز تا به امروز خبری نشد.

اهمیت مخفی ماندن هویت ساتوشی ناکاموتو

اگر این فرضیه را بپذیریم که روزی بیت کویت قرار است تبدیل به ارز یکپارچه در تمام دنیا تبدیل شود و معاملات مهمی از طریق آن صورت بگیرد، می‌توانیم ساتوشی ناکاموتو را با دارایی 1 میلیون بیت کوین از 21 میلیون بیت کوین قابل استخراج، ثروتمندترین فرد (یا نهاد) دنیا بدانیم. به همین دلیل احتمالا این پنهان‌کاری و مخفی ماندن هویت او (آن‌ها) احتمالا اقدامی صحیح و به نفع این اکوسیستم خواهد بود.

ایلان ماسک، احتمالی نزدیک به حقیقت

یکی دیگر از فرضیات در رابطه با خالق بیت کوین این است که ایلان ماسک، مالک کمپانی تسلا این فرد مجهول‌الوهیه است؛ با توجه به اقدامات غیرقابل پیش‌بینی ایلان ماسک و ثروت بی‌حدومرز وی، شاید اگر ساتوشی را یک نهاد ندانیم و او را یک شخص حقیقی بدانیم، فرضیه ساتوشی بودن ایلان ماسک نزدیک‌ترین فرضیه به حقیقت باشد. ایلان ماسک در توییت‌های مختلف حمایت بسیار زیادی از ارزهای دیجیتال انجام داده و این حمایت او می‌تواند یکی دیگر از دلایل این ادعا باشد. اما این هم صرفا یک ادعاست و هیچ دلیل محکمی برای اثبات این ادعا نیست و شاید بهتر باشد منتظر بمانیم تا در آینده و پس از اثبات این ارز جهانی شاید با هویت حقیقی ساتوشی ناکاموتو آشنا شویم.

هر چه باشد همین پنهان ماندن هویت خالق، یکی از دلایل جذابیت بیت کوین میباشد.

تأثیر پیدا شدن ساتوشی ناکاموتو بر روی ارزش بیت کوین

در کنار تمام عواملی که تا به امروز موجب نواسانات بیت کوین شده و در آینده نیز خواهد شد، شاید بتوان مهم‌ترین عامل در این نوسان را مشخص شدن هویت حقیقی ساتوشوی ناکاموتو دانست. با توجه به این که ساتوشی مالک 1 میلیون واحد بیت کوین است، احتمالا مشخص شدن هویت وی باعث به وقوع پیوستن یک بمب خبری شود و همین بمب خبری به خودی خود می‌تواند ارزش بیت کوین را به عدد بسیار بالایی رسانده و یا موجب سقوط آن تا سرحد صفر شود. مسلم است که اگر روزی ساتوشی تصمیم بگیرد 1 میلیون واحد بیت کوین خود را به فروش برساند، تأثیر مخرب بسیاری بر روی ارزش بیت کوین خواهد گذاشت.

تاریخچه ورود بیت کوین به ایران

بیت کوین در ایران همانند سایر کشورها در همان سال‌های ابتدایی با استقبال مردم روبه‌رو شد. نام و آوازه این ارز در سال 2009 و 2010 در سرتاسر ایران شنیده می‌شد. اما دولت موضوع مشخصی در خصوص این ارز نداشت. با وجود اینکه جهت استخراج این کوین برق زیادی مصرف می‌شد در همان سال‌های ابتدایی، دولت تدابیری را برای شناسایی دکل‌هایی که به صورت غیرقانونی از برق استفاده می‌کردند، در نظر گرفت. اما به مرور زمان دولت ایران به کاربرد مفید این ارز پی برد و تدابیری را جهت صادرات و واردات در نظر گرفت.

پس از اینکه دولت ایران به خوبی با این رمزارز آشنا شد، به این موضوع پی برد که استخراج بیت کوین در مقایسه با صادرات نفت و همچنین محصولات پتروشیمی بسیار سودآورتر است. همین امر موجب شد تا در ایران همانند سایر کشورهای دنیا استخراج بیت کوین به قدرت به مسیر خودش ادامه دهد. در واقع، دولت پس از پی بردن به ارزش این پول دیجیتال اعلان نمود که پس از استخراج این کوین باید حتما به بانک مرکزی فروخته شود. این در حالی بود که جهت خرید و فروش این رمزارز صرافی‌های مجازی از سوی بانک مرکزی به مردم نیز معرفی شد.

پیشرفت این پول دیجیتال در حدی در کشور ایران زیاد بوده که کشور عزیزمان به تازگی در راستای افزایش استخراج، پایگاهی را در کرمان افتتاح نموده است. در این پایگاه 175 مگابایتی با استفاده از انرژی برق ارزان قیمت، استخراج صورت می‌پذیرد.

پیش بینی آینده‌ بیت کوین

در طی سالهای اخیر، افراد بسیار زیادی در ایران و سایر کشورهای دنیا توانستند با سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال از جمله سرمایه‌گذاری در بیت کوین در کمترین زمان ممکن سود بسیار زیادی کنند و سرمایه اولیه‌شان را دو برابر نمایند.

شاید افراد بسیاری زیادی با مشاهده روند نزولی بازار و افت قیمت، از این بازار دلسرد شوند اما کسانی که دید و نگرش متفاوتی به بازار ارزدیجیتال دارند قطعا با پیاده‌سازی یک استراتژی درست به سودهای نجومی در آینده‌ای نه چندان دور در این بازار دست پیدا می‌کنند.

با توجه به شرایط اقتصادی عصر حال حاضر و تورم شدیدی که در کشور حکم‌فرماست و قیمت دلاری که روز به روز در حال افزایش است، برندگان کسانی هستند که بتوانند ارزش سرمایه‌شان را حفظ کنند. این روزها افراد با خرید مسکن، طلا، رمزارز و… سعی بر آن دارند که یک روش مناسب و درستی را انتخاب نمایند تا بتوانند حفظ سرمایه کنند.

براساس روند و تاریخچه گذشته بیت کوین و رشد قیمت یکباره آن، انتظار می‌رود بار دیگر این پول دیجیتال در کل دنیا سروصدا برپا کند. اگر شما هنوز در خرید و انتخاب این مدل روش سرمایه‌گذاری مردد هستید، می‌توانید به بررسی و مراجعه به تحلیل بیت کوین افراد متخصص آینده را مدنظر قرار دهید و تصمیم‌تان را به سرعت بگیرید.

البته نظرات منفی نیز در این خصوص وجود دارند و برخی معتقد هستند با توجه به محدودیت پیش‌بینی شده‌ی 21 میلیون واحدی برای این رمزارز پس از تولید شدن این تعداد بیت کوین، دیگر ماینرها اقدام به نگهداری از شبکه نخواهند کرد؛ در حال حاضر امنیت شبکه توسط ماینرها حفظ می‌شود و آن‌ها بابت روشن نگه داشتن سیستم‌های کامپیوتری با هدف تأمین امنیت شبکه مقداری بیت کوین دریافت خواهند کرد که بخشی به عنوان کارمزد تراکنش‌ها و بخشی نیز به عنوان پاداش به آن‌ها تعلق می‌گیرد. حال در صورتی که این 21 میلیون واحد تولید شده و به اتمام برسد، صرف کارمزد تراکنش، ماینینگ توجیح اقتصادی نخواهد داشت و کارشنسان اعتقاد دارند که در این زمان ماینرها متوقف شده و امنیت شبکه به شدت زیر سوال خواهد رفت. اما این هم یک فرضیه است و راهکارهای بسیاری تابه‌امروز پیش‌بینی شده.

ما در این مقاله به شما توصیه می‌کنیم در صورتی که تنها سرمایه شما پول در دستتان است آن را در حوزه‌های کم ریسک‌تری سرمایه‌گذاری کنید و تمام دارایی‌ موجودتان را به ارزدیجیتال تبدیل نکنید.

علاوه بر این تیم ما کاملا مخالف است که ارزدیجیتال نیز شبیه به پول‌های فیات (دلار، یورو، پوند و…) مورد تهاجم تریدرها قرار بگیرد. چرا که خرید و فروش ارزهای فیات و دیجیتال همان‌گونه که در مورد ارزهای فیات در حال مشاهده هستید، موجب پدیدار شدن یک حباب قیمتی شده و ارزی که قرار بود به عنوان یک ابزار برای مبادله کالا باشد، حال خودش تبدیل به یک محصول با ارزشی کاذب شده است.

افزایش قیمت دائمی ارز فیات در کشور روی کالاهای مصرفی تاثیرگذار بوده و به تبعیت افزایش قیمت کالا یا محصولات را در آن‌ها نیز شاهد هستیم. به همین منظور و با توجه به توضیحات بالا، ارزهای دیجیتال آینده رو به رشدی دارند و ممکن است در بازه زمانی کوتاه یا بلند با سرمایه‌گذاری در این حوزه سودهای کلانی نصیبتان بشود اما همواره پیشنهاد ما به شما این است که به ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، تتر و… صرفا به چشم یک ابزار و واسط در متاورس نگاه کرده و اقدام به خرید و فروش هر روزه آن نکنید.

دامیننس بیت کوین

دامیننس، یکی از شاخصه‌های مهم بازار سرمایه است که میزان سلطه ارز بر ارزش کل بازار را نشان می‌دهد. به این ترتیب دامیننس بیت کوین به این معنی است که چه مقدار از ارزش تمام بازار به بیتکوین تعلق دارد. به عنوان مثال اگر این ارز 45 درصد از ارزش کل را تحت سلطه داشته باشند، در اصطلاح گفته می‌شود که دامیننس آن 45 است.

این پارامتر مهم می‌تواند به شما در تحلیل آلت‌کوین‌ها کمک کند تا بهترین تصمیم را در معاملات داشته باشید. برای مثال با افزایش دامیننس بیتکوین و سلطه این ارز به بازار اکثر آلت‌کوین‌ها روند نزولی به خود می‌گیرند و این می‌تواند نشانه‌ای باشد که مانع شروع معامله برای هولد شود. البته تریدرها در این شرایط می‌توانند از فرصت استفاده کنند. عکس این قضیه نیز صادق است و با کاهش دامیننس بیتکوین به تدریج آلت‌کوین‌ها در بازار درصد سلطه خود را افزایش خواهند داد.

آیا سرمایه‌گذاری در بیت کوین آینده دارد؟

در سال‌های اخیر افراد زیادی در ایران با سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال از جمله پرچمدار آن‌ها یکی بیت کوین توانستند در کمترین زمان ممکن سرمایه خود را چندین برابر کنند. شاید نزول قیمت این ارز افراد زیادی را از این بازار دور کرد، اما کسانی که به دید و نگرش متفاوت به این بازار نظر دارند امیدوار به کسب سودهای نجومی از این دنیای پرهیجان هستند.

با توجه به تورم شدیدی که در کشور ایجاد شده و بالا رفتن قیمت دلار، کسانی که بتوانند ارزش سرمایه خود را حفظ کنند، یقینا پرسود خواهند بود. این روزها اکثر افراد به این فکر می‌کنند که مسکن، طلا، ارز، بیتکوین و… کدام یک می‌تواند انتخاب درست‌تری باشد.

با توجه به تجربه‌های دهه اخیر انتظار داریم رشد قیمت ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین بار دیگر در دنیا سر و صدا به پا کند. اگر شما هم هنوز در انتخاب خود مردد هستید، می‌توانید با مراجعه به تحلیل بیت کوین افراد متخصص آینده آن را مد نظر قرار دهید و تصمیم خود را خیلی سریع بگیرید.

البته کارشناسان متاورس کیش همواره به مخاطبان خود توصیه می‌کنند که صرفا در صورتی در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنند که ریسک‌پذیری بالایی داشته و با این وجود باز هم تمام دارایی خود را تبدیل به ارز دیجیتال (حتی بیت کوین) نکنند؛ همچنین ما در متاورس کیش کاملا مخالف این هستیم که ارز دیجیتال نیز شبیه به پول‌های فیات (دلار، یورو، پوند و…) مورد تهاجم تریدرها (افرادی که اقدام به خرید و فروش ارزها می‌کنند) قرار گیرد؛ چرا که خرید و فروش ارزهای فیات و دیجیتال همانطور که در مورد ارزهای فیات در حال مشاهده می‌کنیم، موجب پدیدار شدن یک حباب قیمتی شده و ارزی که قرار بود به عنوان یک ابزار برای مبادله کالا استفاده شود، حالا خودش تبدیل به یک محصول شده و دارای ارزشی کاذب می‌گردد؛ این ارزش دائما در حال نوسان بوده و به موجب این نوسان، کالاهای تأثیرپذیر از ارز مورد نظر نیز به تبعیت از این نوسان، دارای نوسان قیمت خواهند شد. لذا پیشنهاد ما همواره این بوده که به ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، تتر و… صرفا به چشم یک ابزار و واسط در متاورس (فراجهان دیجیتالی) نگاه کرده و اقدام به خرید و فروش آن نفرمایید.

اخبار بیت کوین

آیا بیت کوین در معرض سقوط تا سرحد نابودی است؟

آیا بیت کوین در معرض سقوط تا سر حد نابودی است؟ این موضوع نگرانی بسیاری از افرادیست که این رمز را خریده و در حوزه ارزدیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم، اگر موراد مصرفی برای آن مشخص نشود و مثل حالا تنها دلال‌های بزرگ و کوچک اقدام به خرید و فروش آن کنند به زودی ارزش خودش را از دست داده و تا سر حد نابودی خواهد رفت. این در حالیست که اگر موارد مصرفی برای آن ایجاد شود، مثلا بتوان با آن از فروشگاه‌های اینترنتی خرید کرد یا با استفاده از آن از خدمات یک هولدینگ بهره برد، می‌توان انتظار داشت که بیت کوین همیشه جایگاهش را حفظ می‌کند و باعث نجات بشریت می‌شود. چرا که این ارز مانند دلار و ریال و… نیست که مدیریت متمرکز روی آن وجود داشته باشد و نوسانات صرفا با هدف سود برخی باشد. مدیریت این ارز به تبعیت از بلاک چین غیرمتمرکز است و این مردم هستند که آینده آن را مشخص می‌کنند. به همین دلیل پیشنهاد اکید کارشناسان متاورس کیش در این مقاله این است که هرچه زودتر افراد فعال در حوزه‌ی کسب‌وکار، خالقین کمپانی‌ها و برندهای بزرگ و… هر چه سریعتر تدابیری را بی‌اندیشند تا بیت کوین را جایگزین ارزهای ملی مانند دلار و ریال نمایند؛ البته اقداماتی نیز تا به امروز در این زمینه انجام شده که در ادامه آن را بیان می‌کنیم.

با بیت کوین چه چیزهایی می‌توان خرید؟

استفاده از بیت کوین برای خرید و سفارش‌های آنلاین همانند ارزهای رایج دلار و یورو روزبه‌روز در حال افزایش است. هر روزه کسب‌وکارهای آنلاین و آفلاین بسیار زیادی در سراسر دنیا، بیت کوین را به عنوان روش پرداخت پذیرفته‌اند. به مشتریان خود این امکان را دادند تا با این رمز ارز به راحتی خرید خودشان را انجام دهند. از جمله این کسب‌وکارها می‌توان به آمازون، مایکروسافت، شاپیفای، وردپرس، ردیت، اکسپرس وی پی ان و… اشاره کرد؛ البته این شرکت‌ها به دلیل پرریسک بودن رمزارزها، ترجیح داده‌اند تا صرفا بخش اندکی از فعالیت خود را در این بستر انجام دهند و همچنان بخش اعظم فعالیت آن‌ها از طریق ارزهای فیات یعنی دلار، یورو، پوند و… انجام می‌شود. به زودی اخبار دقیق‌تری از کسب‌وکارهایی که ارز دیجیتال را وارد شاهرگ‌های اقتصادی خود نموده‌اند ارائه خواهیم داد.

اخبار بیت کوین

یکی از شاخصه‌های مهم در بازار سرمایه که تمام افراد حرفه‌ای روزانه و به طور لحظه‌ای آن را دنبال می‌کنند، اخبار بیت‌ کوین است. قطعا می‌دانید که ممکن است با یک خبر جدید شاهد صعود یا نزول یک رمزارز باشیم. با توجه به اینکه بیتکوین ارزشمندترین ارز در بازار است؛ به همین دلیل اخبار این ارز اهمیت بسیار زیادی برای سرمایه‌گذاران دارد.

اگر شما هم قصد سرمایه‌گذاری در این ارز را دارید، لازم است با انتخاب یک مرجع معتبر اخبار جدید ارز بیت کوین را دنبال کنید. توجه داشته باشید که منابع خبری برخی از سایت‌ها موثق نیستند و گاهی برای خودشیرینی خبر جذابی را منتشر می‌کنند. توصیه می‌کنیم که برای تحلیل ارزها و کسب اطلاعات مفید از مشاوره با افراد متخصص سایت‌های معتبر بهره‌مند شوید.

قیمت بیت‌ کوین

در دنیای امروز باید اذعان کنیم که مادیات در ذهن انسان‌ها بیشتر رخنه کرده اما به کمک همین مادیات می‌توان به انجام بسیاری از کارهای نیک پرداخت. شاید شما نیز از کسانی هستید که در طول روز چندین بار قیمت بیتکوین را استعلام می‌گیرید. برای این‌کار لازم است تا از یک منبع معتبر استفاده کرد تا از صحت اطلاعات مطمئن شد.

در روزهای اخیر برخی از متخصصین علائم نادری از شروع روند صعودی بیتکوین را اعلام کرده‌اند که این قضیه بدون شک تاثیر زیادی در بازار خواهد داشت. با همین خبر شاهد افزایش کمی بر قیمت بیتکوین بودیم و منتظریم تا سلطنت این ارز را بر جهان شاهد باشیم.

یکی از برترین مراجعی که توسط نخبه‌های ایرانی راه‌اندازی شده، متاورس کیش است که شما نیز می‌توانید با مراجعه به این سایت بهترین اطلاعات را در مورد روش‌های سرمایه‌گذاری کسب کنید. ما در این مجموعه می‌خواهیم تا همه جوانان ایران بتوانند بهترین انتخاب‌ها را برای ثروتمند شدن داشته باشند.

جمع بندی

یکی از پرهیجان‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری در کل جهان ورود به بازار ارزهای دیجیتال می‌باشد که در سال‌های اخیر بسیار معروف محبوب گشته است. در این مطلب شما را با اطلاعات مفیدی در مورد ارز بیت کوین آشنا کردیم تا اگر قصد سرمایه‌گذاری دارید، این مهم را نیز فراموش نکنید. با توجه به اخبار روزهای اخیر به احتمال زیاد شاهد روند صعودی این ارز باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت متاورس کیش مراجعه کنید.

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *